Hayal kırıklığı kilo kurtulmak için nasıl?

Rate this post

Hayal kırıklığı kilo kurtulmak için nasıl

Yemek için daha fazla zaman, daha fazla tatlı ve alkol, daha az egzersiz: Korona krizi günlük yaşamı ve yeme alışkanlıklarını değiştirdi. Sonuç: ölçeklerde ekstra kilo. Ne yapmalı? Beslenme uzmanından ipuçları. Çevrimiçi bir ankete göre, Almanların yüzde 27’i Korona döneminin başında belirgin bir şekilde arttı. Birçoğu şimdi merak ediyor:ekstra kilolardan nasıl kurtulacaksınız?

Ruh açlığı: ruh yiyeceklerde rahatlık aradığında

Ruh açlığı ruh yiyeceklerde rahatlık aradığındaMünih’teki barmherzige Brüder hastanesindeki beslenme Tıbbı ve Önleme Merkezi’nden (ZEP) beslenme uzmanı Monika Bischoff, insanların son zamanlarda neden bu kadar çok yedikleri sorusuyla başlamayı tavsiye ediyor. Bu, uzmanların “ruh açlığı”dediği bir fenomenle ilgili olabilir. Mandy K. Corona yüzünden işini kaybetti. Kendinizi biraz şımartın, kendinizi rahatlatın, şu anda ihtiyaç her zamankinden daha güçlü. Yemek pişirme şekli de birçok kişi için değişti: krema ve tereyağı veya tatlılar menüde eskisinden daha sık. “Ruh açlığı” için tipiktir. Sorun n ailesine aşinadır.. Özellikle çocuklar-bütün gün evde-can sıkıntısından yemeye eğilimlidirler.

Neyse ki, tamamen” Soulfood ” olmadan yapmak zorunda değilsiniz. Bununla birlikte, rasyonun yarısı bazen de rahatlar. İyi bir numara: daha küçük bir plaka ile, bölümün yarısı ile tatmin ve dolu hissetmek daha kolaydır. Alkoldeki Kaloriler. Daha fazla sarhoş: sadece hayal kırıklığından değil, aynı zamanda bazen kendiniz pişirdiğiniz yiyeceklere de kredi vermek. Bu bir bağımlılık sorunu olmak zorunda olmasa bile, ince çizgi için kötüdür. Monika Bischoff, kendinizi burada da sınırlamanızı ve örneğin haftada yedi gün yerine sadece iki veya üç gün alkol almanızı önerir. Veya günlük tüketimi yarım bardak ile sınırlayın.

Egzersiz eksikliği: Corona pound için Turbo

Egzersiz eksikliği Corona pound için TurboKorona krizinden bu yana herkes daha az hareket etmedi. Birçoğu bu yüzden koşmaya bile başladı. Mandy K. da koşu ateşi ile enfekte oldu-iyi niyetler, ancak, sadece yeni koşu ayakkabıları satın almak için uzatıldı. Aynı zamanda, bisikletle çalışmak için günlük işe gidip gelmek ve yüzme gibi olağan sporlar düştü. Egzersiz eksikliği kilo alımı için bir tür turboşarjdır. Bu, Münih beslenme Tıbbı ve egzersiz Merkezi’ndeki kontrol ile gösterilmiştir. Çok az kas sistemi, çok fazla kalori alımı-bu, ekstra Korona kilolarına yol açan birçok kişi için bir sorundur. Beslenme uzmanı Mandy K. için yakında günde eksi 500 kalori ile tekrar iyi hissettiren kilosuna ulaşabileceğini hesaplıyor.

Bu, diyet ve daha fazla egzersiz yoluyla kalori alımını azaltarak çalışır. Mandy K. denemek istiyor. Çok önemli : sabır. Uzman, acil diyetlere karşı şiddetle tavsiye eder. Başparmak kuralı: kilo vermek için, beslenme için gerektiği kadar zaman almalısınız. Yemek için daha fazla zaman: “kahvaltı tuzağı”. Birçok ailenin masada normalden daha sık oturması kesinlikle kötü bir alışkanlık değildir. Ebeveynler ev ofisindeyse ve çocuklar evde öğrenirse, ancak aniden her zamanki gibi iki kat daha fazla yemiş ve pişirilmiş hissederler. Masaya sağlıklı yiyecekler getirmek, çoğu için normalden daha fazla planlama gerektiren küçük bir zorluktur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here