Kirpik bakımı-uygun kirpik bakımı için 6 ipucu

Rate this post

Kirpik bakımı-uygun kirpik bakımı için 6 ipucu

Hepimiz gözlerin daha da parlamasını sağlayan güzel, uzun kirpiklerle mükemmel, seksi bir görünüm istiyoruz – çünkü hacimli, uzun kirpikler önemli bir güzellik özelliğidir-ve doğru kirpiklerle bildiğimiz gibi birçok erkeği büyüleyebilirsiniz. Gerçekte ise, mümkün yanı sıra açılış göz sahne için büyük bir meydan okuma değil seyrek. Sonuçta, çoğu zaman kirpikler kırılgan ve kısadır ve genellikle mükemmel bir durumda değildir. Neden?

Kirpiklere gerçekten ne için ihtiyacımız var?

Kirpiklere gerçekten ne için ihtiyacımız varKirpiklerin taranması sadece sağlıklı olmaları koşuluyla, önemli bir güzellik özelliği oldukları için değil, aynı zamanda uzun ve hacimli olmaları koşuluyla, genel güzelliklerine önemli ölçüde katkıda bulunmadıkları için de önemlidir. Gerçek şu ki, kirpiklerinizi önemsiyorsanız, aynı zamanda gözleriniz için de iyi bir şey yapacaksınız. Sonuçta, kirpiklerin bir başka önemli görevi de gözlerinizi havada uçan her türlü parçacıktan korumaktır. Kirpikleriniz, örneğin, gözünüze girmeden önce toz parçacıklarını veya hatta küçük böcekleri yakalar, burada iltihaplanma gibi daha büyük hasara neden olabilirler. Çünkü insanın gözleri hayatta kalmamız için hassas oldukları kadar önemlidir. Kirpikler olmadan, gözlerimizi temizlemekle çok daha sık meşgul olurduk. Ayrıca, kirpikler, örneğin duş alırken suyun göze girmesini önler. En önemli kısım kaşlardır – aynı zamanda kirpikler de belli bir rol oynar, böylece ıslak ortamda hala iyi görebiliriz. Kirpiklerin anatomisi.

Anatomik dilde kirpikler olarak adlandırılan kirpikler, hem üst göz kapağında hem de alt göz kapağında oturan hafifçe dışa doğru kavisli tüylerdir. Üst kapakta birkaç ve daha uzun kirpikler vardır. Üstte yaklaşık 8 ila 12 milimetre uzunluğunda 150 ila 250 kirpik sayılabilirken, alt göz kapağında sadece 6 ila 8 milimetre uzunluğunda yaklaşık 50 ila 80 kirpik bulunabilir. Bu arada, kirpikler şaşırtıcı derecede kısa bir servis ömrüne sahiptir: yaklaşık 100-150 gün sonra düşerler ve yenileriyle değiştirilirler, yenilenebilirler. Ama şimdi kirpiklerinizin mümkün olduğunca sağlıklı ve güzel görünmesini nasıl sağlayabilirim? Bunu yapmak için, kirpiklere mümkün olduğunca dikkat etmek önemlidir. İşte kirpiklere düzgün bir şekilde nasıl bakılacağına dair ana ve en iyi ipuçları ve püf noktaları:

Kullanmak için besleyici ürünler

Kullanmak için besleyici ürünlerGünlük göz makyajı kullanan kadınlar arasındaysanız, kirpikleri çok fazla zorlamayan ürünleri kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Besleyici maskara tavsiye edilir. Buna ek olarak, bir kirpik astarı da kullanabilirsiniz. Bu, kirpiklerin daha dolgun görünmesini sağlar ve kirpiklerin kurumasını önleyerek size ek bakım sağlar. Kirpiklerinizi uzun vadede sağlıklı tutmak istiyorsanız günlük su geçirmez maskara kullanılması önerilmez.

Bunu çıkarmak daha zordur ve daha güçlü sürtünme kirpiklerin daha kolay düşmesine neden olabilir. Sonuç olarak, kirpikleriniz yeniden büyüyebileceklerinden daha hızlı düşer, bu da daha az yoğun ve daha kısa kirpiklerin eşlik etmesidir. Kirpik kıvırıcıları: kirpiklere zarar vermeden doğru şekilde nasıl uygulanır. Kirpik kıvırıcıları ile kirpikler gerçekten canlı hale gelir ve daha da fazla hacim kazanır – bu nedenle birçok kadın tarafından düzenli olarak kullanılırlar. Bununla birlikte, kirpikleri gereksiz yere zorlamamak için kirpik kıvırıcılarını uygularken göz önünde bulundurulması gereken çok önemli bir şey vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here