Uzun tırnaklar: bu ipuçları yardımcı olacaktır

Rate this post

Uzun tırnaklar bu ipuçları yardımcı olacaktır Birçok kadın sağlıklı, uzun tırnaklar ister. Ama her zaman hemen işe yaramaz. Bu ipuçları uzun tırnaklar hayalinizi gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır. Birçok kadın için bakımlı, uzun tırnaklar güzellik için idealdir. Bununla birlikte, bunları elde etmek her zaman o kadar kolay değildir: genellikle tırnaklar hızla kopar veya yırtılır ve daha sonra kısalırlar. Yapay tırnaklar bir seçenektir. Ancak tırnaklar yapay malzeme olmadan nasıl uzun ve özellikle güçlü büyüyebilir?

Uzun tırnaklar korunmak istiyor

Ayda yarım santimetreye kadar büyüme ile, uzun tırnakların hayali teorik olarak hızlı bir şekilde yerine getirilebilir. Bununla birlikte, artan uzunluk ile tırnaklar daha fazla”saldırı yüzeyi”sağlar. Yeterince güçlü değillerse, hızlı bir şekilde çatlarlar veya koparlar. Neyse ki, Alman dermatologlar meslek Birliği’ne (BVDD) göre, kırılgan tırnaklar genellikle sadece ağır kullanımın sonucudur. Bu zaten sık sık bulaşık yıkamayı veya ev temizleyicilerini kullanmayı içerir. Bu aktiviteler sırasında tırnaklar yumuşar. Dermatologlar Derneği,” yağ ve macun maddeleri kelimenin tam anlamıyla yıkanır ” diye uyarıyor. Sonuç: kırılgan ve çatlamış tırnaklar, tekrar hızlı bir şekilde kısaltılmalıdır.

Uzun tırnaklar korunmak istiyorBu nedenle, durulama ve temizlik yaparken, uzun tırnaklarınızı korumak için lastik eldiven giydiğinizden emin olun. Uzun tırnaklar için uygun bakım. İyi korunmuş tırnakları bile çabuk yırtılma ya da kopmak üzere. Ellerinizi yıkarken hafif bir sıvı sabun kullandığınızdan emin olun. Kirli tırnaklar için sadece ılık su ve orta sertlikte bir tırnak fırçası kullanılmalıdır. El kremini günde birkaç kez ve tırnaklara ve kütiküllere uygulayın. Sağlıklı büyüme, özel tırnak yağları ile de desteklenebilir. Yatmadan önce en iyi şekilde masaj yapılır ve hassas kütikülün esnek kalmasına yardımcı olurlar. Tırnak hasar gördüğünde, gevşek parça basitçe yırtılmamalıdır. Ancak bunu görmezden gelmek de bir çözüm değildir-çatlak çivinin yeniden büyümesiyle bile kalacaktır. Zor olsa bile: kenar sağlam ve pürüzsüz olana kadar çiviyi kesin veya kesin. Bu şekilde, tırnak sağlıklı bir şekilde büyüyebilir.

Manikür uzun tırnaklar oluşturmak için nasıl yardımcı olur

Sağlıklı ve uzun tırnaklar için doğru manikür özellikle önemlidir. Örneğin, yuvarlak tırnaklar sivri tırnaklardan daha kararlıdır. Bazı durumlarda, tırnak bakımındaki hatalar da tırnakların istenen uzunluğa ulaşmamasına neden olur. Tercihinize bağlı olarak, kısaltmak için tırnak makası veya tırnak makası kullanılabilir. Tırnak törpüleri, tırnağın yaralanmasını önlemek için yuvarlak bir uca sahip olmalıdır. Kütikül kesilmemelidir, çünkü tırnak altındaki tırnak yatağını mantar veya bakterilerden korur. Kütikülün görünümü son derece rahatsız edici ise, en fazla başparmak kapağı, pamuklu çubuk veya kauçuktan yapılmış özel bir kap ile geri itilebilir.

Manikür uzun tırnaklar oluşturmak için nasıl yardımcı olurBununla birlikte, bir ön koşul her zaman kütikülün, örneğin bir banyo sırasında veya ılık suyla bir kapta iyice ıslatılmasıdır. Sonra, her zaman tırnak yağı ve el kremi uygulayın. Uzun tırnaklar: oje ve doğru beslenme. Tırnak cilası, tırnakları cilalarken hiçbir şekilde tabu değildir. Katman, tırnakların stabilize edilmesine ve stresli etkilerden korunmasına bile yardımcı olabilir. Bununla birlikte, oje çıkarıcı kullanırken zararlı hale gelir. Agresif çözücüler (örneğin, aseton veya izopropanol) sadece verniğe değil, aynı zamanda tırnak ve kütiküle de saldırır. Bu nedenle, tırnak cilasını çıkardıktan sonra ellerinizi iyice yıkayın ve iyice kremleyin. Çok hassas tırnaklar ve / veya inatçı vernik için, her parmağınızı hemen ayrı ayrı yıkamak da yararlı olabilir. Buna ek olarak, şimdi genellikle soya dayalı “kimya olmadan” oje çıkarıcı vardır. Bununla birlikte, tırnak cilasını bunlarla çıkarmak daha uzun sürebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here